Brigáda zajistí finance

Brigáda je ideální pracovní poměr, díky kterému si můžeme přivydělávat třeba při škole a moci si tak dovolit nákup různých věcí za své vlastní vydělané peníze.

Brigáda zajistí finance

Škola a peníze

Finance se hodí každému, a to i studentům, proto hledáme možnosti, jak je vydělat. V tomto období chodíme do školy, takže si nemůžeme dovolit mít hlavní pracovní poměr, protože obě věci zároveň se stíhat většinou nedají. Abychom se měli čas připravovat do školy a dosahovali tam dobrých výsledků, tak pro nás bude vhodná brigáda, protože v ní nemusíme trávit tolik času. Záleží na dané pozici a dohodě se zaměstnavatelem, ale jsou i pozice, kam můžete chodit třeba jenom přes léto či prázdniny.

točení zmrzliny

Pokud nemáme vzdělání a praxi, tak to nevadí, protože je mnoho manuálních pracovních míst, kde je potřeba brigádník. Firmy takové hledají, protože nemají tak vysoké platy a můžou pokrýt dobu, kdy jezdí stálý zaměstnanci na dovolené. Abychom měli hledání jednodušší, tak můžeme využít inzertních webů. Do nich stačí zadat třeba brigády Zlín https://www.hitprace.cz/brigady/zlin/, když hledáme v tomto okolí a zobrazí se nám nabídky. Dále stačí snadno postupovat, jako bychom hledali práci.

Hospodaření s penězi

Pracovat touto formou můžeme jít od 15 let. Má to dle zákona jistá omezení, protože nemůžeme chodit na noční směny, pracovat s alkoholem, barvami a tak dále. Nemůžeme také podepsat hmotnou odpovědnost, a proto firmy často přijímají lidí až od 18 let. Můžete však klidně získat brigádu od 15 let, takže se nenechte odradit a hledejte dál. Pravděpodobně nedostane na hodinu nijak vysokou částku, ale na druhou stranu rozhodně tyto peníze přijdou vhod.

české korun

Někdo nedostává kapesné žádné a jiný ano, ovšem většinou to nejsou žádné obrovské částky. Na brigádě si vyděláme mnohem více, a ještě k tomu jsou to naše peníze, takže nemusíme být na nikom závislí, nebo někoho o finance prosit. Takový pracovní poměr se může hodit i při hledání první práce, protože firma uvidí, že jsme se v mládí neflákali, ale chodili někam pracovat, což si vyžaduje jistou disciplínu, protože za sezení nás jen tak někde platit nebudou.