Eurovíkend v Miláně

Pokud přemýšlíte, že byste jeli někam na eurovíkend a stále váháte kam, vyrazte do Milána! Město je naprosto fascinující a zajisté vás nezklame. Přinášíme vám hned několik tipů na památky a zážitky, které vám jistě nesmí uniknout!
San Siro
·         Milánský dón
Jedná se o jednu z nejslavnějších a nejkrásnějších památek. Byl by hřích, kdybyste z města odjeli bez navštívení této stavby. Pokud budete mít chvíli času, zajisté neprohloupíte, když se půjdete podívat až navrchol památky. Terasa Milánského dónu přináší neskutečný výhled. Nicméně se dopředu obrňte trpělivostí, fronta na vstupenky bývá opravdu hodně dlouhá.
·         Galleria Vittorio Emanuele II
Jedná se o jednu z nejznámějších nákupních pasáží. Movitější návštěvníci mohou zabrousit do nejprestižnějších obchodů a utratit „pár korun“ za luxusní kousek oblečení. Méně movití návštěvníci se zde mohou projít a pokochat se nádherou celé pasáže.
·         Poslední večeře Páně
Nemusíte být zrovna křesťanský fanatik, ani milovník umění, ale klasika je klasika. Jedná se o jedno z neslavnějších děl slavného Leonarda Da Vinciho. Samotnou malbu naleznete v kostele Santa Maria delle Grazie.
·         San Siro
Fotbaloví fanoušci zajisté nesmí opomenout stadion San Siro. Nutno ovšem říct, že budou ohromeni i ti, kteří fotbalu příliš nefandí. Jedná se o borovskou, velkolepou novodobou stavbu.
Milánský dón
·         Sempione Park
Pokud budete mít už dost všeho toho chození po památkách, usaďte se v přenádherném parku přímo u prostřed města! V parku naleznete krásně vysázené květiny a stromy. Posezení v parku si můžete užít s pravou italskou pizzou.
V Milánu, stejně jako ve všech velkých a světoznámých městech, si ovšem musíte dát pozor na podvodníky. Všude po městě se pohybují lidé, kteří vám budou nabízet k odprodeji například velmi předražené náramky, či jiné suvenýry. Nejlepší ochrana je chodit po dvojicích a nedat se přemluvit ke koupi. Pokud by ani to nepomohlo, nebojte se pohrozit policii.