Jak platit ve finanční tísni?

I ten nejstřídměji žijící člověk je obklopen věcmi, které nezbytně potřebuje ke svému životu. A to ať už se bavíme o zdech našeho příbytku jako takového, o vybavení našeho bytu či dílny, pracoviště nebo chaty, případně o dopravních prostředcích a dalších věcech. Každý z nás potřebuje to, bez čeho by nedokázal žít nebo bez čeho by byl jeho život notně komplikovaný, u každého se najde aspoň něco, bez čeho se tento nedokáže obejít.

A aby měl člověk to, co potřebuje, musí si to obvykle pořídit za peníze, tedy koupit. A aby se daly koupě uskutečňovat, je třeba si nejprve někde k dostatečným penězům přijít.

stovka dolarů

Ovšem běda! Nejednou si člověk nedokáže vydělat tolik, kolik by potřeboval, nejednou mu dojdou peníze dříve, než obdrží od svého zaměstnavatele další. Případně tyto dojdou podnikateli dříve, než je profinancováno kromě jeho životních potřeb i to, co souvisí s provozem jeho firmy. A pak je pochopitelně zle.

A co si má počít ten, kdo už nemá žádné peníze, ale přesto ještě nemá zaplacené všechno, co zaplatit má? Někomu takovému často nezbývá jiná možnost než si scházející finanční prostředky od někoho půjčit.

Půjčit si? Ale od koho a v jaké formě? Půjček se u nás přece nabízí tolik!

stovka pod hrnkem

Určitě nepochybí ten, kdo ve finanční tísni vsadí na nebankovní společnost. Protože třeba její hypotéka bez registru uspokojí i ty, kteří jsou na tom skutečně zle. U nebankovní hypotéky totiž nesehrávají zásadní roli ani nedostatečně vysoké příjmy žadatele nebo záznamy v registrech dlužníků, tady nemusí vadit třeba ani exekuce. Hlavní je tu totiž to, zda se dokáže zájemce o peníze za tyto zaručit zastavením své nemovitosti.

A co ten, kdo podobnou zástavu může nabídnout a ze svých příjmů zvládne alespoň ty nejnižší představitelné splátky? Ten se tu pomoci spolehlivě dočká. A může mít třeba až sedmdesát procent odhadu takové nemovitosti.