Jak si počínat při návštěvě solária Brno


Dnešní solária musí projít technickou prohlídkou, aby jim byl přidělen certifikát bezpečného zařízení. Obavy ze slunění jsou tedy zbytečné, jestliže dodržíme určitá opatření, a vsadíme na „zdravý selský rozum“. Solárium má svá opodstatnění především od podzimu do jara, kdy je v naší zeměpisné šířce nedostatek slunečního svitu, který podporujeme i sedavým zaměstnáním v uzavřených objektech.
silueta ženy vystavené slunci
Nic se však nemá přehánět – nadměrné slunění škodí jak v soláriích, tak i při pobytu na přímém slunci. Někteří lékaři dokonce tvrdí, že si tímto způsobem můžete přivodit kromě úžehu a úpalu i zánět mozkových blan. Jestliže navštívíte solárium Brno, neměli byste se pak opalovat na sluníčku alespoň dvacet hodin a po aplikaci solária nechte pokožce i celému organismu dostatek času na regeneraci. Do množství přijatého krátkovlnného záření se také počítá radiace z vyšetření rentgenem – v den, kdy jste ozářeni rentgenovými paprsky, solárium vynechejte.
UV záření a oči – oční tkáň je velmi citlivá na jakýkoli vnější podnět a ultrafialové paprsky jsou jedním z nejsilnějších. Každý z nás instinktivně přivírá oči při pohledu na sluneční kotouč a nikdo neriskuje zánět spojivek, nebo jiné vážné onemocnění. Platí to i v soláriích. Ačkoli tam vzniká krátkovlnné záření vlivem svitu speciálních výbojek, ty dokážou napodobit sluneční činnost naprosto dokonale, proto je ochrana zraku jednou z prvních věcí, na které nesmíte zapomínat. Pro tyto účely slouží brýle s ochrannou vrstvou proti UV záření, které lze i v některých soláriích zapůjčit či zakoupit.
zakrytý sluneční kotouč
Odložte šperky a odstraňte kosmetické přípravky – při návštěvě solária by měla být pokožka chráněna speciálními ochrannými krémy a ty by měly být používány na pokožku i pleť zbavenou make-upu a jiných krémů, např. pracovních, hydratačních apod. Rovněž pamatujte na odkládání prstenů, řetízků a náramků, které pod lampu v soláriu nepatří. Velmi agresivně působí i parfémy, pleťové vody a přípravky po holení a jejich rezidua, proto před návštěvou solária je velmi žádoucí očistná sprcha.