Jezte v zájmu přírody

I když člověku chutná sebevíc, přesto po něm nakonec něco zůstane. Přinejmenším nějaké to špinavé nádobí. A všichni víme, co v této souvislosti následuje. Zpravidla se takové nádobí musí mýt, aby se dalo používat opakovaně.
Ten, kdo se mytí nádobí věnovat nechce, pak někdy volí jednorázové typy tohoto. Ty jsou jednodušší a levnější a není tedy žádný problém se jich po pouhé jediné konzumaci zbavit. Což je jednoduché a leckomu příznivé. Jenže to také není ideální, a to proto, že tímto způsobem vytváříme my lidé značné množství zbytečného odpadu, jímž si postupně zamořujeme naši planetu.
Všechno má tedy svá mínus.

117-3_post36d

A nebylo by něco, co by bylo všestranně dokonalé? Vlastně by se jedno řešení našlo. A tím je jedlé nádobí.
Čím je toto dokonalé?
Vzhledem k tomu, že lidé jenom neradi myjí nádobí, spočívá první přednost tohoto v tom, že se nemusí mýt. Zkrátka se z něj najíme jen jednou jedinkrát a pak se s ním rozloučíme.
Ovšem nerozloučíme se s ním neekologicky. Nepohazujeme ho leckde, kde se nám jenom umane, nezakládáme tím nevzhledné černé skládky ani tím neplníme popelnice. Prostě se dá toto nádobí konzumovat stejně jako potrava, jež se na tomto servíruje, a tak tu po jídle nezbude doslova nic. Ani jedlé talíře, ani jedlé lžičky, ani jedlé kelímky, prostě nic.

159_rrrzg

A to je, jak mi určitě dáte za pravdu, nesporné pozitivum. Protože vyhnout se znečišťování životního prostředí jediné planety, kterou máme k životu, je určitě dobré, a nemuset mýt nádobí po každém jídle je ještě lepší.
A tak bychom měli v případě zájmu zavítat do příslušného e-shopu a porozhlédnout se tu. Určitě se tu najde něco pro každého, komu to myslí. Pro každého, kdo si počíná zodpovědně a zároveň je i tak trochu líný. Což se v tomto případě navzájem rozhodně nevylučuje. A i taková docela banální volba vhodnějšího nádobí může mít zásadní dopad.