Kelpa pro psy pomáhá (nejen) proti zubnímu plaku a kameni

Kelpa je název mořské řasy, rostoucí v čistém prostředí moří a oceánů severní i jižní polokoule. Upřednostňuje chladné podnebí a mořské proudy a daří se jí tam, kde není prostor kontaminován průmyslovými odpady. Velmi rozšířený název, zejména mezi příznivci východní kultury (Japonska a Číny) a mezi zastánci zdravé výživy, je Kombu.

kelp na pobřeží

Mořské řasy se na našem trhu usídlily již krátce po ukončení kapitoly socialistického realismu a postupně se objevují i v obchodech, které je před několika lety vůbec neměly v nabídce sortimentu. Nelze se tomu divit, neboť jejich význam ve výživě je značný, zejména zvýšeným obsahem alkalizujících minerálních a stopových prvků. Jsou bohatým zdrojem jódu, železa, zinku, hořčíku, mědi, draslíku, fosforu, křemíku a mnoha dalších.

kelp na písku

Výraz „alkalizující“ lze chápat jako přirozený zdroj regulace odpadních látek, které v organismu vznikají při zpracování potravy, při regeneraci buněk tělesných tkání a usazování nežádoucích jedů, jež absorbujeme z ovzduší, pitné vody, i z potravin. Toxické (kyselinotvorné) látky se v těle objevují i při stresové zátěži, přejídání, vyčerpání (přepracování, namáhavých sportech), převaze negativních vzorců myšlení (závisti, žárlivosti, nenávisti atp.), a tak je velmi důležité věnovat pozornost stravě, která by měla být více zásadotvorná.

Kelpa pro psy

Kelpu alias Kombu můžeme zakoupit ve formě celistvých sušených plátů, anebo rozemletou na prášek, případně prášek lisovaný do tablet. Hodí se do teplé i studené kuchyně, ale to není vše. Zjistilo se, že velmi prospívá zvířatům, pomáhá jim udržet v dobré kvalitě chrup, srst a ochlupení, a to právě díky silné alkalizující mineralizaci.

Kelpa pro psy Nakliceno.cz a pro kočky nezapáchá a není chuťově výrazná, takže ji zvířata pozřou v krmné směsi např. spolu s masovou konzervou či kapsičkou. Působit začíná již v tlamě, kde alkalizuje sliny, čímž se výrazně eliminuje výskyt bakterií a zubního plaku, potažmo zubního kamene.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup