Kokosový olej do pusy i na tělo!

Vyrábí ho z jader kokosových ořechů. Krásně voní, jako tuhý má bílou barvu, po zahřátí „zprůhlední“. Je velice oblíbený nejen pro svou lahodnou chuť a vůni. Má také velmi blahodárné účinky na náš organizmus. A to při vnitřním i vnějším užívání! Zopakujme si základní informace o tom, jak ho můžeme použít.
 kokosová palma
·        „Energetická bomba“
Když jsme unavení, vyčerpaní, postaví nás na nohy. A to velmi rychle. Velkou výhodou je, že se v organismu neukládá, ale je zdrojem okamžité energie. Stačí lžička v tuhém stavu, ale výbornou volbou je rozpustit ho v oblíbeném nápoji. Například v kombinaci s medem osladíme a pokud přidáme trochu skořice, podpoříme „spalování“ (výborné do kávy). Urychlujeme metabolismus a zdravě hubneme.
 
·        Proti virům, bakteriím a kvasinkám
Pomáhá v boji proti původcům nepříjemných onemocnění, protože obsahuje antioxidanty a mastné kyseliny. V čaji zmírňuje kašel a bolest v krku. Ulevuje při chronických chorobách žaludku (snižuje přemnožení kvasinek v trávicím traktu. Využívá se i k léčbě a prevenci vaginálních mykóz (sliznice intimních partií promažeme po koupeli, navlhčené).
 kokosový ořech a kokosový olej
·        Regenerace vlasů a pokožky
Kokosový olej vyživuje vlasy a dodá jim lesk. Masku vyrobíme velice jednoduše tak, že ho smícháme se stejným množstvím medu (na středně dlouhé vlasy stačí lžička oleje a lžička medu). Naneseme rovnoměrně na vlasy a necháme pár minut působit. Pak vlasy normálně umyjeme šamponem. Tato směs působí blahodárně také na naši pleť, lze ji použít i jako masku pleťovou. Má protizánětlivý účinek, léčí vyrážky a ekzémy. Po koupeli je vhodný k ošetření celého těla. Hydratuje, dodává pokožce výživu a chrání před volnými radikály. Využít se dá také místo krému na obličej (hlavně pro ty, které trápí akné – má silný antibakteriální účinek), jako balzám na rty, ošetření kůže po opalování, po holení a depilaci, při odličování. Také dezinfikuje ústní dutinu a čistí zuby.
 
·        Kokosová masáž
Velice blahodárné je pro tělo využití „kokosáku“ při masážích. Velmi dobře se vstřebává, zjemňuje kůži a krásně voní.