Na dovolenou s přehledem

Období dovolené. To je období plné zážitků, výletů, ale i shonu a velkého chystání na velkou výpravu. Je nám jasné, že balení na takový druh výletu zabere neskutečně moc času, ale musí být především praktické a důkladné. Mezi základní výbavu, na kterou se nesmíte zapomenout zaměřit patří lékárnička. Proč? A jak je důležitá?
krabička první pomoci

Vaše osobní léky

Jestli berete nějaké léky, je pochopitelné, že je určitě nezapomenete přibalit do vaší tašky. Ovšem musíte počítat dopředu s tím, že budete daleko od domova a může se přihodit cokoliv. Proto pokud víte, že jste v minulosti měli nějakou alergickou reakci, nebo jste propadli nemoci, ze které vás vyléčilo jedině to, co máte doma, tam vám to platný nebude, pokud si to sebou nezabalíte. Buďte připravení a myslete na to, že když vám něco z vaší lékárničky pomohlo doma, zcela jistě vám to pomůže i na dovolené.
Proč si zabalit „první pomoc“ sebou?
1. Známé léky– je to zcela důležité, vzít si něco ověřené a z domácího prostředí. Obzvláště pokud cestujete do zahraničí, kde mají jinou kulturu a zdravotnictví.
2. Vyhněte se doktorům– pokud to bude jenom trochu možné pomoct si sám, spoléhejte na vlastní výbavu. Nikdo nechce na dovolené strávit den u doktora.
3. Obvaz v každé situaci– je docela možné, že si způsobíte třeba jenom malé zranění. Buďte připravení na tuto možnost a noste si obvaz a lepení sebou.
4. Pomoc jiným– situace, kdy se zraní, nebo nebude zrovna dobře někomu ve vašem okolí, nebo známým, jim může vyřešit vaše zásoba.
5. Nikdy není zbytečná– taková lékárnička, opravdu není nikdy zbytečnou položkou ve vašem zavazadle. Nosíte ji přece povinně v autě a mělo by tomu tak být i na vaší dovolené.
příruční lékárna
Na co musíte dát pozor při převozu léků do zahraničí:

certifikáty
Některé zemi vyžadují certifikáty k užívání daných léčiv, které sebou chcete přenést přes hranice.
kontroly
Pokud se vám stane, že vám budou kontrolovat zavazadlo, předem je upozorněte, že máte v tašce léky.
informovanost
Aby jste se vyhnuli zbytečnému zdržování a prohledávání, raději si předem zjistěte, co všechno je možné sebou v lékárničce vzít do cizí země.