Nejvíce zadlužené země

S veřejným dluhem dokáží některé země bez problémů žít, jiné se s ním perou neúspěšně. Ekonomika našeho státu se drží s minimální ztrátou, dokonce máme přebytek státního rozpočtu a relativní zadlužení klesá. V tomto ohledu jsme 55. nejlepší zemí světa. Překvapí vás, které země jsou ty nejzadluženější?
 šipka a peníze
1.      JAPONSKO
Ač Japonci téměř neznají korupci a mají nejvyspělejší systém zdravotnictví a vzdělávání, nová generace už není tak pracovitá. V současné době si drží první místo v žebříčku nejvíce zadlužených zemí na světě a jeho hospodářství stagnuje už nejméně dvě desetiletí.
 
      2. ŘECKO
Ohromné dluhy nahromadili také Řekové, jenž stále čelí následkům finanční a dluhové krize z roku 2010. Ekonomiku země ničí politická nestabilita a přebujelá byrokracie, i když ji na straně druhé drží vzdělání a technologická připravenost.
 
        3.ITÁLIE
V Itálii jsou v největších problémech banky.Slábne její exportní aktivita a také je zde vysoká nezaměstnanost. Italové si o vyrovnaném rozpočtu mohou nechat jen zdát, ale velikost trhu mají nadprůměrnou.
 
        4.JAMAJKA
Karibský ostrov má vysokou inflaci, nezaměstnanost a kriminalitu. Ani všemožné pokusy o růst ekonomiky nezabraly a země se musí spoléhat na turistický ruch, těžbu bauxitu a produkci cukru a banánů.
 
        5.KYPR
Kypr má pověst ostrovního daňového ráje, na který však také dolehly následky světové finanční a řecké dluhové krize. Nejhlubší krizi zažil v roce 2013, kdy vláda zavřela všechny bankovní instituce. Po půjčce od mezinárodních věřitelů provedla restrukturalizaci hospodářství, ale strukturální problémy v zemi stále přetrvávají.
 panáčci s vlajkou
        6. USA
Spojené státy sice vytváří obrovské množství nových pracovních míst, na dluhu se však podepisuje stárnoucí společnost a většina výdajů se státního rozpočtu míří do zdravotnictví a na důchody. Nemalé jsou také náklady na obranu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup