Přednosti osvětlení LED halogeny

LED reflektory se řadí k nejvýkonnějším typům osvětlovací techniky. Co o nich víme a jaké jsou jejich zásadní přednosti, lze shrnout v následujících bodech:
Úspora elektrické energie– nejpodstatnější důvod, proč jimi nahradit jiné zdroje světla. Je navíc známo, že ceny elektřiny budou stoupat v souvislosti s nárůstem zájmu o její využívání. Dochází tak k paradoxní situaci, kdy běžný spotřebitel doplácí na zvýšené požadavky trhu a energetickou revoluci v důsledku zájmu o elektřinu u velkých firem a nadnárodních korporací. Je sice výhodnější ceny fixovat, ovšem podstatným řešením je poohlédnout se po efektivnějším a zároveň levnějším zdroji, což se vztahuje i na osvětlení. Každý Watt se dnes počítá a úspora může být u vhodně zvoleného svítidla až 70 procentní.

fáze

Údržba– úspora času a nákladů souvisí i s téměř bezúdržbovým provozem LED halogenůa dalších typů LED diodových světel. Navíc byla prokázána velmi nízká míra poruchovosti.
Široké spektrum typů– kromě reflektorů je dnes na trhu mnoho dalších typů této technologie – žárovky, zářivkové trubice, panely, pásky, bodovky.
Životnost a návratnost nákladů– vzhledem k enormně dlouhé životnosti (až 100 000 hodin) je návratnost počáteční investice zaručena, což nebylo možno říci u obyčejných vláknových a halogenových žárovek a některých zářivek.
Odolnost– významnou předností je schopnost odolávat velmi nízkým a vysokým teplotám a prachu, a v případě vhodného IP krytí i vodě a vlhkosti. Lze je nasadit skutečně kamkoli, kam lze přivést elektrický proud.

barevné reflektory

Rychlý start a spínací cykly– po stisknutí vypínače nabíhají okamžitě na plný výkon a na délku jejich provozu nemá žádný vliv ani počet zapnutí a vypnutí.
Ekologie a bezpečnost– Součástí výrobku není žádný toxický těžký kov nebo jiný nebezpečný chemický prvek. Po skončení životnosti je lze bezpečně odhazovat do běžného elektroodpadu, odkud výrobky putují ne recyklační linku. Především neobsahují žádnou rtuť ani olovo.

2/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup