Prostatitida jako strašák všech mužů

https://en.wiktionary.org/wiki/%25C5%25BE%25C3%25A1douc%25C3%25AD ntent=“text/html; charset=UTF-8″>

Pojďme si prvně říci, co to vlastně ta prostatitida je. Jedná se o onemocnění mužů, které se projevuje prvotně horečkou. Jinými slovy se prostatitida nazývá zánět prostaty. Že je něco v nepořádku zjistíte také tím, že čím dál častěji chodíte močit a močení je nepříjemně bolestivé. Někdy s příměsí krve. Dále můžete pociťovat bolest v podbřišku, tříslech a celkově v oblasti genitálií. Přidat se může i bolest zad nebo výtok z močové trubice. Postihuje nejčastěji muže ve středním věku. Zánět může být buď akutní nebo chronický. Pokud uvedené obtíže pociťujete, je to jistě velký diskomfort a naše rada jednoznačně zní, navštivte co nejdříve Vašeho urologického lékaře.

Muž na kole

Pomůže Vám a úleva se dostaví. Mezi poslední varianty léčby, v případě, že je stav velmi vážný, je operace. Koukněme se ale na prevenci prostatitidy neboli zánětu prostaty. Je důležité a žádoucí, snažit se, těmto problémům předcházet. Můžete totiž dál žít kvalitní, komfortní život bez omezení a běhání po lékařích. Jako první bod bych zmínila pohyb. Bez pochyb! Pro zdravé tělo i duši je důležitý. Dobrou radou jsou Kegelovy cviky na posilování pánevního dna. A proč? Díky jeho posílení krev proudí, jak má a tím se snižují dobré podmínky pro zánět. Také se snažte vyhnout stresovým situacím.

Jídlo na talíři

Ne vždy je to možné, ale zkuste pracovat na imunitě vůči stresovým vlivům. Zdraví je důležité. Víte, co Vás jistě potěší? Že dobrou prevencí prostatitidy je pravidelný sexuální život. No vážně! Tak směle do toho, pánové. A v jakém stavu se nachází Vaše imunita? Pokud nic moc, sáhněte po vitamínu C nebo doplňcích stravy na podporu imunity. Stravu mějte zdravou a hlavně vyváženou. Je třeba doplňovat do těla vše potřebné pro dobré fungování našeho těla. Pokud to nezvládáte, opět jsou k dispozici různé doplňky stravy podle potřeby. Dodržujte pitný režim a vyhněte nebo alespoň omezte alkohol a cigarety. Tolik asi k prevenci zánětu prostaty. Udělejte maximum pro své zdraví a vychutnávejte si lepší zítřky!