Řecko

Řecko jak pevninské či jeho ostrovy patří k nejoblíbenějším destinacím. Kam přesně vyrazit a co ochutnat, abyste si dovolenou užili maximálně? Řecko se nachází na jihu Evropy na Balkánu a Peloponéském poloostrově, součástí Řecké republiky jsou i ostrovy jako Kréta, Rhodos, Euboie, Lesbos a mnoho dalších. Pokud máte rádi pěknou přírodu, čisté pláže, skvělou kuchyni, krásné historické skvosty a architekturu a srdečné obyvatelstvo, pak jste na pravém místě.

Pokud milujete hory…

Olymp ne je velmi známé řecké pohoří, odkud podle pověsti pochází starověké řecké božstvo. Na Olympu se nachází Mytikas, což je nejvyšší řecká hora.

Athény

Pevninské Řecko.

Břehy pevninského Řecka omývá Egejské a Jonské moře. Jeho pobřeží je spíše skalnaté, nečekejte zde moc písčitých hebkých pláží. Athény, hlavní město Řecka, se nacházejí na pevninské části kousek od moře. Za zmínku stojí chrám Pantheon nebo chrámový komplex Acropolis. V něm kdysi sídlila bohyně moudrosti Athéna, po které je město pojmenované. Super je muzeum Acropolis, které je postavené ze skla a oceli. Athénské pláže jsou rozsáhlé, příjemné a pohodlné.

Poloosotrov Chalkidiky má tvar ruky se třemi prsty. Tři prsty tvoří ostrovy: Athos, Kassandra, Sithonia. Na Athos se ale jen tak nedostanete. Patří mnichům. Na Athos smí jen muži, ale musí se předem zarezervovat. Sithonie je nádherný ostrov, je tam větší klid než na hodně turisticky navštěvovaných částech Řecka. Jsou zde krásné rozsáhlé pláže z bílého písku, čistá voda. Kassandra má také čistou vodu a krásné pláže. Noční život je zde samozřejmostí.

Kréta

Kréta

Kréta je největší ostrov Řecka a také patří k velmi navštěvovaným. Hlavním městem je Heraklion. V tomto městě se nachází minojský palác Knossos. Skvělé jídlo, víno, pláže, moře, letoviska. Město Chania je druhé největší město na Krétě. Nachází se zde benátská čtvrť, taková malá Itálie v Řecku. V Řecku se hodně pije víno, v tavernách si můžete objednat sudové. Retsina je víno, které obsahuje stopy pryskyřice. Pak zde máme Ouzo. Destilát ze zbytků vín s bylinkami. Nejlepší ouzo vyrábí na Lesbosu. Řekové mají rádi různé druhy mas, zeleninu, olivový olej, sýry, nejznámější je Feta.

Takže si dovolenou v Řecku užijte!