Řešení problému existuje


Jsme národem, který se alkoholu rozhodně neštítí. Ba máme mezi sebou i mnoho těch, kdo mu holdují přímo nezřízeně, až do chvíle, než jsou kvůli této nezřízenosti strašně zřízení. A není tak vůbec divu, že se může nejednou stát, že si někdo z našinců v našem hlavním městě popíjí a popíjí, dokud náhle s překvapením nezjistí, že by měl vlastně ještě někam jet se svým vozem.označení taxi
Jet by v takové chvíli možná potřeboval, jenže jak velí zdravý rozum i paragrafy, neměl by tak v žádném případě učinit. Protože jízda pod vlivem představuje riziko, které je dávno známé a proto se proti němu bojuje.
Ale co teď? Jít domů pěšky nebo využít veřejnou hromadnou dopravu či taxíka? To sice může být řešením, ovšem pouze za předpokladu, že je cíl takové cesty tímto způsobem dosažitelný a že může zůstat auto odstaveno na místě s tím, že si ho majitel vyzvedne, až vystřízliví.
Jenže kolik je situací, kdy je člověk moc daleko na to, aby zamýšlenou cestu zpět ušel, kdy zrovna alternativní způsob dopravy k dispozici není anebo auto na místě nechat nelze! A ani nocování na místě třeba nepřipadá v úvahu.žluté taxi
V takové chvíli člověk skutečně ocení služby drink taxi. Tedy možnost nechat se odvézt do vytouženého cíle svým vlastním vozem. Protože v takovém případě se dostane pohodlně tam, kam má, a současně nebude po vystřízlivění postrádat svoje vozidlo. Dotyčný jednoduše zatelefonuje na dispečink, dohodne si odvoz a pak už si jenom počká, než pro něj v dohodnutý čas přijedou dva řidiči, z nichž ho jeden odveze jeho vlastním autem až do cíle, zatímco druhý je následuje, aby pak v cíli svého kolegu opět vyzvedl a dopravil zpátky.
V Praze se tak každý dostane, kam je mu jenom zapotřebí, a to bezpečně a spolehlivě. Nikdo si nemusí komplikovat situaci ani zbytečně riskovat jízdou pod vlivem. Každý dosáhne e svého cíle. A tak to má být.