U betonového plotu sledujte nejen ceník, ale vybírejte i podle vzhledu

Ploty vystavěné z betonových prefabrikátů, co připomínají stavebnici, mají celou řadu kladných vlastností. Je to v podstatě neprůhledná zeď, která dodává pocit bezpečí, a poskytuje prostředí pro nerušený odpočinek. Vlastní soukromí je dnes jedním z nejdůležitějších faktorů pro spokojený život v rozbouřené době. Jestliže o tomto řešení uvažujete, nahlédněte na betonové ploty ceník, ale zároveň rozmýšlejte nad jeho tvarovým řešením.

kamenná zeď s růží

Těmto výrobkům je totiž mnohdy vytýkán jejich vzhled, a tak velmi záleží nejen na našem vkusu, ale i dalších možnostech, které lze využít v náš prospěch. Nabízí se mimo jiné oplocení zkrášlit živými rostlinami.

Nechte se inspirovat hotovým řešením, alespoň z fotografií

Betonová hradba nemusí působit nudně až fádně, jestliže ji vhodně sladíme s okolím. Velmi záleží na volbě barvy a vzoru. Ten může připomínat lámaný či štípaný kámen, celistvé kamenné bloky, cihly, a další rozmanitá tvarová řešení. Z barev se nabízí nejoblíbenější šedá nebo okrová, případně odstíny hnědé s příměsí oranžové. Zajímavé jsou i oboustranné tvarové reliéfy, které mohou být zároveň ozdobou okolní krajiny. Okolí plotu můžeme vysypat mulčovací kůrou, kamennými zídkami a skalkami se skalničkami a celek dotvořit okrasnými jehličnany, azalkami či rododendrony. V kombinaci s krátce střiženým zeleným trávníkem může i docela obyčejný betonový plot získat jiný ráz.

květiny na zdi

Ideální je řešení doplněné živými rostlinami

Zkušený psycholog vám potvrdí, že lidé vyhledávají kontakt s přírodou, protože jsou její součástí. Nejraději máme okolní zeleň – stromy v parcích, les, travnaté plochy, kvetoucí rostliny a byliny. Energii nám pak v takovém prostředí dodává i pohled na modrou oblohu a vodní plochu. Každá zeď, ať je vystavěna z cihel nebo tvárnic, by tedy měla být doplněna zelení, ať už v podobě živého plotu, nebo popínavých rostlin. Část oplocení můžeme ponechat s původním vzorem a část bude zakryta živoucími květinami. Získáme tak ochranu před pohledy zvenčí, před hlukem a prachem, a zároveň tu můžeme čerpat energii z rostlinné říše.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup