Zabavte se s dětmi i doma

Nemoci, nachlazení, škaredé počasí nebo lockdown, který jsme v letošním roce zažili úplně poprvé. Všechny tyto situace nás mohou uvěznit s dětmi doma a je dobré mít připravené alternativy, jak děti zabavit a trochu unavit. Neunavené a nudící se děti totiž můžou nadělat dost nepořádku a navíc nám poskáčou po hlavě. Pohádky je sice zabaví, ale kdo by nechal koukat děti celé dny na televizi.

dítě s pastelkou

Kreativní zábava

Pokud máte děti jen trochu kreativní, pak se klidně můžete pustit do společného tvoření. Kreslit, lepit, malovat barvami… Jsou různé možnosti jak se kreativně zabavit. Pustit se můžete do nové výzdoby domu, nebo vytvořit dárek pro prarodiče. Tvořivé aktivity mají především výhodu v tom, že děti nejen zabaví ale máte i nějaký výtvor, kterým se můžete pochlubit.

Pohyb

I pohyb děti potřebují, především v době, kdy jsou zavření doma a především jsou zdraví. Pokud nejsou nemocní, není problém hýbat se i doma. Zaskákejte si panáka, přes švihadlo, pinkejte si pálkami, klidně se proběhněte, vytvořte si překážkovou dráhu, která děti zabaví. Potrénujete svaly, kondici a čas vám uteče mnohem rychleji.

děti na gauči

Bunkr

Jako děti jsme milovali bunkry, které jsme tvořili z různých dek, polštářů, gauče, stolu, židlí… Většina z nás si v bunkru ráda užije i v dospělosti. Dopřejte to i svým dětem, vytvořte si bunkr, nebo si postavte stan. Pokud chcete mít postavený trvalý domeček pro děti, pak klidně zvolte látkový domeček pro děti, který si opravdu užijí. Mít svůj koutek na hraní, kam rodiče nevidí, to potřebuje každé dítě.

Ať zůstanete zavření doma kvůli čemukoli, nebojte se užít si den jen tak, s knihami, pohádkami a něco si zahrát. Přece jenom se jedná o jedinečnou možnost, jak si s dětmi užít volný den a nikam nespěchat, nic nedělat a užívat si přítomnost jeden druhého. Čas je to nejvzácnější co máme.