Ukrajinská pýcha Kyjev – město mnoha památek a kaštanů

Kyjev je překrásné evropské město, které je ale turisty často opomíjené a je to obrovská škoda. Vyrazit sem můžete na poznávací výlet i na dovolenou. 

Ukrajinská pýcha Kyjev – město mnoha památek a kaštanů

Ukrajinské hlavní město Kyjev turisté sice nenavštěvují tak hojně, jako jiná evropská města, ale je to obrovská škoda, protože tohle památkami nabité místo má opravdu co nabídnout. Luxusní ale i obyčejné restaurace, obchody se značkovým zbožím a neskutečně krásné okolí, Kyjev má co nabídnout. Letadlem z Prahy jste na místě za chviličku a také za hubičku. I zdejší ubytování je poměrně levné a hlavně je tu pořád co dělat.

pexels-photo-4254994

Město kaštanů i historie

Mnozí tvrdí, že je Kyjev nejkrásnější v době, kdy začínají kvést kaštany. Město je na tyto stromy opravdu pyšné a právě v období, kdy nádherně kvetou, dostává Kyjev úplně jinou tvář. Pokud tedy plánujete výlet do Kyjeva, určitě vsaďte http://zena-in.cz/clanek/vsadte-na-extravaganci-roztrhane-dziny-jsou-in na jaro. Kyjev je jedním z nejstarších evropských měst a jako takové je doslova přesycené nejrůznějšími historickými památkami. Pokud vás právě tohle baví na dovolených nejvíce, za historií se sem určitě vydejte.

pexels-photo-3442567

V historii byl Kyjev dokonce znám pod přezdívkou "matka ruských měst", kterou nedostal jen tak. Podle dochovaných historických pramenů víme, že město bylo důležitým hospodářským ale i politickým centrem už od 9. století. Mnozí odborníci se ale nemohou shodnout na tom, jak staré město ve skutečnosti opravdu je. Řada památek připomíná ještě doby, kdy země byla součástí Sovětského svazu. Kyjevu jasně dominuje obrovská nerezová socha jménem Matka-vlast. Dnes je zde tak rozhledna a muzeum. 

Chrámy na každém kroku

Letenka Praha Kyjev https://levneletenky.cz/letenky-do-kyjeva vás vyjdou na pár korun a za tu krásu to skutečně stojí. Ruská architektura je hodně výrazná a originální, hlavní ukrajinské město odkrývá řadu z jejich skvostů. Například slavné chrámy zde naleznete téměř na každém kroku. Kromě historie vás Kyjev bezpochyby naláká i na svůj vyhlášený sladký dezert – Kyjevský dort. Tomuto sladkému lákadlu odolá málokdo.

Milujete historii a chcete do ní nahlédnout zblízka? Určitě navštivte Kyjev. 

2.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup